4. MAJSTROVSTVÁ SVETA S ÚSPECHOM PRE SLOVENSKO AJ PRE NÁŠ KLUB

Hráči klubu Rastislav Blaško a Branislav Thron sa zúčastnili na 4. majstrovstvách sveta vo FootGolfe v Orlande – FIFG FOOTGOLF WORLD CUP, ktoré sa konali od 25. mája do 6. júna 2023. Spoločne hrali v kategórii seniori – muži nad 45 rokov.

V súťaži tímov sa obaja stali spoločne vicemajstrami sveta, keď tím seniorov Slovenska vybojoval strieborné medaile za 2. miesto. V osemfinále vyhrali nad Španielskom 3:0, v štvrťfinále nad Francúzskom 2:1, v semifinále nad Mexikom 2:1 a vo finále podľahli Argentíne 1:2. Slovensko získalo v súťažiach tímov medaile v každej kategórii: seniori – muži nad 45 rokov a ženy striebro, muži bronz. Slovensko bolo jediným národným tímom spomedzi takmer štyroch desiatok, ktoré získalo medaile vo všetkých tímových kategóriách a spolu s Argentínou bralo zo svetového šampionátu po 4 medaile z osemnástich. Slovensko s medailovou bilanciou 1-2-1 bolo najlepším európskym štátom.

Medzi jednotlivkyňami si titul majsterky sveta vybojovala Lucia Čermáková, ktorá bola na začiatku svojej footgolfovej kariéry v roku 2017 v Gscore vedená ako hráčka nášho klubu.

Branislav Thron ako najlepší slovenský senior obsadil 15. miesto v súťaži jednotlivcov a k tomu aj pomáhal tímu mužov analýzou ihrísk, ktoré nehrali.

Bronzovú medailu si ako Media Staff pri tímov mužov doniesol Rastislav Blaško.

Bronz v tímovej súťaži si ako hráč doniesol aj bývalý hráč nášho klubu v roku 2017 Dušan Konečný.

Rastislav Blaško zabezpečoval medializáciu účasti slovenskej výpravy každodennými tlačovými správami SFGA pre TASR.

Strieborní slovenskí seniori na 4. MS v Orlande.
Horný rad zľava: Rastislav Blaško, Marek Vittek, Štefan Blahovec, Igorf Gabriš, Branislav Thron.

Dolný rad zľava: Jozef Mráz, Viliam Mozolák, Ján Holič, Mário Polach.
Pred historicky prvým zápasom na majstrovstvách sveta v kategórii seniorov, v ktorom zvíťazilo Slovensko nad Španielskom 3:0.
Po finálovom zápase Slovensko - Argentína 1:2 seniorskych tímov.
Rastislav Blaško v hornom rade štvrtý zľava, Branislav Thron druhý sprava.
32 hráčov slovenskej výpravy sa vrátilo domov s medailami.
Slovenská majsterka sveta Lucia Čermáková v strede.
Druhá Holanďanka Marit Schaap a tretia Japonka Naoko Miura.